ADANA’DA ESNAFLAR DA GEÇİT TÖRENİNDE ALKIŞ ALDI…

0
2 views

ADANA’DA ESNAFLAR DA GEÇİT TÖRENİNDE ALKIŞ ALDI…

CUMHURİYET COŞKUSUNU ESNAFLAR DA YAŞADI…

ADANA – Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Adana’da da coşku içinde kutlanan 29 Ekim Cumhuriyetimizin 95.Kuruluş Yıldönümü’nde yapılan geçit töreninde yürüyen esnaf ve sanatkarlar da protokol ve vatandaşlardan alkış aldı.

İstasyon önü Uğur Mumcu Meydanı’nda gerçekleştirilen törene Birlik Başkan Nihat Sözütek  ve Birlik Başkan Vekili Mustafa Göktaş’ın idaresindeki esnaf ve sanatkarlar sabahın erken saatlerinden itibaren Uğur Mumcu Meydanı, Sular Mevkii’nde ellerinde bayrak, üzerinde Atatürk portresi bulunan güllerle süslenmiş dev pankartlarıyla heyecan içerisinde yerlerini aldılar.

ESOB Yönetim Kurulu Üyeleri, Türkiye Ağaç İşleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Adana Marangoz – Mobilyacılar Esnaf Odası Başkanı Yalçın Avcı, Adana Besiciler Esnaf Odası Başkanı Yusuf Ziya Üçdağ, Adana Semt Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Akçay, Adana Kuyumcular Esnaf Odası Başkanı Oğuz Başman, Adana Mermerciler ve Briketçiler Esnaf Odası Başkanı Bülent Öğrü, Adana Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Muhittin Doğan, Adana Kaportacılar Esnaf Odası Başkanı Nuri Zengin, Adana Elektronikçiler Esnaf Odası Başkanı Sefa Barış, Adana Madeni Sanatkarlar Esnaf Odası Başkanı Veysel Bulat, Adana Oto Elektrikçiler ve Akücüler Esnaf Odası Başkanı İbrahim Uraslı, Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, Adana Özel Halk Otobüsçüleri Esnaf Odası Başkanı Niyazi Göğer, Kuaförcüler Esnaf Odası Başkanı Hacı Emin Ünal,  Adana Sütçüler ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Memduh Özalp, Adana Saatçi, Matbaacı, Tabelacı ve Camcılar Esnaf Odası Başkanı Celal Konuş, Adana Ayakkabıcılar Esnaf Odası Başkanı Ali Süme, Adana Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Ali Tekin, ve Adana Şoförler ve Kamyoncular Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyeleri, otobüs ve minibüs kooperatiflerinin başkanları ile esnaflar da törenlere iştirak ederek renk kattılar.

Valilikte kutlamaları kabul eden Adana Valisi Mahmut Demirtaş’ın alana gelip, protokolü selamlamasından sonra törenler başladı. Vali Demirtaş, 6.Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, askeri araçla tören alanını dolaşarak vatandaşlar, öğrenciler ile  esnaf sanatkarlara “Bayramınız kutlu olsun” diye selamlayarak bayramlarını kutlarken, coşku dolu alkışlarına da tebessümle karşılık verdiler.

Törende, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Vali Demirtaş, Cumhuriyetimizin 95. kuruluş yıldönümünü kutlarken, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetin ilanına karar veren TBMM’nin tüm mensupları, bütün şehitlerimiz, gazilerimiz, isimli ve isimsiz tüm kahramanların aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini belirtti.

Öğrencilerin şiir ve komposizyon okuduğu, Büyükşehir Belediyesi  halk oyunları ekibinin gösteri sunduğu törende,  çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere Vali Demirtaş ve protokol tarafından ödülleri verilerek birlikte fotoğraf da çektirildi.

Tören geçişinde ise büyük heyecan vardı. Askeri Bando eşliğinde gerçekleştirilen geçiş töreninde birçok sivil toplum kuruluşu gibi Adana ESOB Yönetim Kurulu Üyeleri, esnaf odası başkanları, esnaflar ve ESOB personeli de ellerinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı Kutlarız” yazılı dev afiş ve Atatürk posterli Adana ESOB pankartı ve bayraklarla coşku içerisinde ve heyecanla yürürken, protokolden ve vatandaşlardan alkış alarak, takdir gördüler.

Birlik Başkanı Sözütek de, törene katılan tüm yönetim kurulu üyeleri, esnaf odası başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ile personeline, Cumhuriyetimize ve bayrağımıza sahip çıkmak adına işlerini, güçlerini bırakarak gösterdikleri katılım ve zahmetten dolayı, toplu taşımacı esnafına da araçlarına bayrak asarak 95.yıl kutlamalarına destek oldukları için teşekkür etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here