“ADLİ YARDIMDAN HUKUKİ DESTEK VERECEĞİZ”

0
1 views

BARO BAŞKANI ADLİYE ÖNÜNDE “BOŞANMAK İSTİYORUM” EYLEMİ YAPAN MERYEM KARALÖK İLE BİRARAYA GELDİ.

“ADLİ YARDIMDAN HUKUKİ DESTEK VERECEĞİZ”

Baro Başkanı Av. Veli Küçük şiddet gördüğünü beyan ettiği kocasından uzun yıllar süren hukuk mücadelesine rağmen boşanamadığı için Adana Adliyesi önünde ‘Boşanmak İstiyorum’ pankartı açarak tepkisini ortaya koyan Meryem Karalök ile biraraya gelerek görüştü.

Uzun yıllardır boşanma mücadelesi verdiği söyleyen Meryem Karalök şiddet görmesine rağmen kocasından boşanamadığını, hukukun yetersiz kaldığını ifade etti.

Kadın Hakları Komisyonu Koordinatör Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinem Tanrısınatapan Keskin ile birlikte Meryem Karalök’u dinleyen Baro Başkanı Av. Veli Küçük, konunun görsel ve yazılı basında yer alması üzerine Adalet Bakanının ve Bakanlık yetkililerinin  konuya duyarlılık gösterdiğini, arayarak bilgi aldıklarını ifade etti.

Baro Başkanı Av.Veli Küçük, hukukun ispata dair yönlerinin yerine getirilememesinden kaynaklı olarak bazen yurttaşın beklentilerine yanıt veremediğini, uzun yıllar önce fiilen sona eren ve şiddet, tehdit, hakaret, küfür vs. çok ciddi sorunların yaşandığı evliliklerin devamında kimsenin yararının olmadığını, ancak verilen bilgiler çerçevesinde dava öncesi olaylar ve sonrasında yaşanan yeni vakıalarla tekrar boşanma davası açabilmenin mümkün olacağını, koşulları da bulunduğundan Adli Yardımdan bugün avukat görevlendirmesi de yaparak hukuki destek vereceklerini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here