AKSA ELEKTRİK’TEN “SON KAYNAK TEDARİK TARİFESİ”NE ÇAĞRI

0
80 views
Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı: “Yeni limit enerji piyasalarında serbestleşmenin önünü açacak.”

AKSA ELEKTRİK’TEN

“SON KAYNAK TEDARİK TARİFESİ”NE ÇAĞRI

Aksa Elektrik, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektrikte Son Kaynak Tedarik Tarifesi limiti hakkında açıklamalarda bulundu. Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, son kaynak tedarik tarifesi abonelerinin son başvuru tarihi olan 5 Aralık’a kadar bir elektrik tedarik şirketiyle anlaşma yapmaları gerektiğini vurguladı. Murat Kirazlı, yeni limit ile birlikte daha fazla müşterinin serbest piyasa koşullarında rekabetçi fiyatlarla elektrik tedarik edebileceğini kaydetti. Aksa Elektrik olarak, Son Kaynak Tedarik Tarifesi kapsamındaki müşterilere en avantajlı koşullarla ürün ve hizmetler sunmayı hedeflediklerini de dile getirdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK), elektrikte Son Kaynak Tedarik Tarifesi tüketim limitini yıllık 50 milyon kilovatsaatten, 10 milyon kilovatsaate düşürmesinin ardından Aksa Elektrik Genel Müdürü Murat Kirazlı, 2019 yılı itibariyle geçerli olacak yeni limit için görüşlerini bildirdi.

Murat Kirazlı, “Mesken tüketicileri hariç diğer tüketici grupları için geçerli olacak bu limiti sürdürülebilir ve maliyet bazlı piyasanın oluşması açısından çok önemli bir gelişme olarak değerlendiriyoruz. Bununla birlikte elektrik piyasasında son dönemde ciddi anlamda düşüş gösteren serbest piyasa hacminin tekrar yükselişe geçeceğini, rekabet ortamının oluşacağını ve bu ortamın tüketiciye maksimum fayda sağlayacağına inanıyoruz. Pazar büyüdükçe, tedarikçi şirketler müşterilerine en avantajlı fırsatları sunmak için sıkı bir rekabete gireceklerdir. Son Kaynak Tedarik Tarifesi’ne tabi olan müşterilerin ikili anlaşma sağlaması için son tarih 5 Aralık olarak belirlendi. Bu nedenle tüketicilerimizin hızlı davranmalarını ve en kısa sürede elektrik tedarik şirketiyle ikili görüşmelere başlamalarını öneriyoruz. Aksa Elektrik olarak bu süre zarfında müşteri kitlemize en avantajlı ekonomik koşulları sunmak için çalışmalara başladık. Bizimle temasa geçerek avantajlarımızdan yararlanmak isteyen her bir müşterimize uzman kadromuzla hem danışmanlık hem de en iyi elektrik tedarik hizmetini vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Kirazlı, Son Kaynak Tedarik Tarifesi limitinin her yıl kademeli olarak EPDK tarafından düşürüleceğini tahmin ettiklerini ifade ederek; bu doğrultuda abonelerin sayısının ve toplam elektrik tüketimindeki payının da önümüzdeki dönemde daha da artmasını beklediklerini ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here