Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi Adana’da

0
44 views

Aksa markalı grup şirketlerin 2019’da 6.500 km’den fazla yol kat ettiği ve 2 bin çocuğa ulaştığı “ENERJİMİZ YARINLARA” kurumsal sosyal sorumluluk projesi yeni yılda Adanalı öğrencilerle buluştu.

Adana’nın Yüreğir ilçesinde Recep Ünlükurt Ortaokulu’nu ziyaret eden Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, öğrencilere enerji konusunda kapsamlı bir eğitim verdi.

2019’da 2 binden fazla öğrenciye ulaşan proje kapsamında, 2020 yılı sonunda 2 bin civarı öğrenciye daha ulaşılması hedefleniyor.

Türkiye’nin köklü enerji şirketlerinden Kazancı Holding’in Aksa grup şirketleri tarafından 2019 mart ayında başlatılan ve dokuz ay gibi kısa bir sürede 2 binden fazla öğrenciye ulaşan “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi yeni yılda da hız kesmeden yoluna devam ediyor.

Proje kapsamında, Adana’yı ziyaret eden Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” ekipleri, 10 Ocak Cuma günü Yüreğir‘deki Recep Ünlükurt Ortaokulu’nda enerji eğitimleri düzenledi. Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör Kurumsal İletişim çalışanlarından oluşan ekip 5, 6, 7 ve 8. sınıfta eğitim gören 111 öğrenciye enerji eğitimi verdi. Aksa çalışanları kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okuryazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi gibi pek çok konuyu çocukların anlayabileceği basit bir dille anlatarak çocuklara aktardı.

Kapsamlı enerji eğitimi verildi

Öğrencilere enerji okuryazarlığı kazandırmak ve gençlerin enerjiyi bilinçli kullanmasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilen kapsamlı enerji eğitimlerinde, doğal gazın kullanım alanlarından jeneratörün çalışma prensibine, elektrik tarihinden bilinçli elektrik kullanımı ve enerji üretimine dair pek çok konu işlendi. Eğitimin yanı sıra öğrenciler, etkinliğe özel hazırlanan eğitici ve eğlenceli matematik oyunlarıyla keyifli bir gün geçirdi. Etkinlik sonunda öğrencilere; proje için özel olarak tasarlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri, zekâ oyunu ve sırt çantası hediye edildi.

“ENERJİMİZ YARINLARA” projesi 2020 yılında 2 bin öğrenciye daha ulaşacak

Aksa grup şirketlerindeki çalışanların gönüllülük esasıyla yürüttüğü “ENERJİMİZ YARINLARA” projesi, yeni yılda da Türkiye’nin dört bir yanını dolaşmaya, ilçe ve köylerdeki ortaokullarda enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Proje kapsamında, 2019’da 2 binden fazla öğrenciye ulaşılırken, 2020 yılı sonunda hedef, önceki yıl gibi 2 bin civarı öğrenciye ulaşmak olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here