Ayhan Barut, EYT’liler ile buluştu

0
136 views
CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yurttaşlarla Adana’da bir araya gelerek sorunun çözümü için sonuna dek mücadele edeceklerini belirtti
Ayhan Barut, EYT’liler ile buluştu
“Emeklilikte Yaşa Takılanlar sahipsiz değildir”
“EYT sorunu çözülene kadar mücadeleye devam”
ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Ayhan Barut, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen yurttaşlarla Adana’da bir araya geldi. EYT mağdurlarının sesi olmaya devam edeceğini anlatan Barut,  sorunun çözümü için sonuna dek mücadele edeceklerini vurguladı.
Adana’daki Atatürk Parkı’nda toplanan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle buluşan Ayhan Barut, EYT mağdurlarının sorunlarını ve taleplerini dinledi. EYT’lilerin görüş ve önerilerini not alan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, kendisine yöneltilen sorulara da yanıt verdi. EYT sorununun çözülmesi için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yaptığı çalışmalardan söz eden Ayhan Barut, “Milyonlarca EYT’li sahipsiz değildir. Mağdurların sorunlarına çözüm üretmek adına Meclis’e soru önergeleri, kanun teklifleri ve araştırma önergeleri sunup kürsüden defalarca konuyu gündeme getirdik. Verdikleri sözü tutmayanlara, vaatlerini yerine getirmeyenlere rağmen bu sorunu çözmek için durmadan ve yılmadan mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
“ÇÖZÜLENE DEK MÜCADELE EDECEĞİZ”
EYT mağdurlarının sadece ellerinden alınan emeklilik haklarını istediklerini anımsatan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, şunları kaydetti;
“8 Eylül 1999 tarihinden önce sigorta primi yatırmaya başlayanlar prim günü dolmakla birlikte emekli olmuştu. Ancak bu tarihten sonra sigorta primi ödemeye başlayanlar emekli olmak için prim gününü doldurduğu halde getirilen yaş sınırına takılmışlardır. Bu durumda emekli olamayan milyonlarca mağdur vatandaşımızın emekli olması hem kişilerin mağduriyetini giderecek hem de genç işsizliği önlemek adına çok önemli bir adım olacaktır. Milyonlarca vatandaşımız işsiz ve mağdur bir şekilde emeklilik için yaşının dolmasını beklemektedir. Seçim dönemlerinde verdikleri sözü tutmayanlar, vaatlerini yerine getirmeyenler halkın yüzüne nasıl bakacak? Biz her yerde bu sorunun çözümü için verdiğimiz mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Kararlıyız. Bu sorun ortadan kalkmadan asla yılmayacağız ve durmayacağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here