Birlikte dans edecekler

0
504 views

Birlikte dans edecekler

 

ADANA – Gönüllü Anneler Topluluğu, tüm engelleri dansla aşmaya davet ediyor.
21 Mart Down Sendromlular günü nedeniyle Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda bir farkındalık programı düzenleyen Gönüllü Anneler, “Birlikte Başardık, Engelleri Dansla Aştık” sloganıyla bir çağrı yaptı.


Evlatları için yapamayacakları şey olmadığını belirten Gönüllü Anneler Topluluğu adına açıklama yapan Gülşen Aköz, “Yaşanılan anın farkındalığına varıp akıp giden her bir saniyenin içerisinde çocuklarımızla birlikte bir anımız olsun istedim.

Birlikte başardığımız bu hayat yolculuğunda farkındalık yaratmak, anneleri de hayatın içine katarak ellerini hiç bırakmadığımız evlatlarımızla yaşadığımız zorluklara üzülmek yerine bizi mutlu edecek şeylere odaklanmak istedim” dedi. Çok istediği bir hayali hayata geçirdiğini belirten Aköz şöyle devam etti: “Düşlemek, onlarla el ele vererek her şeyi başarmak çok güzel…

Evlatlarımızla birlikte dans ederek bu anı ölümsüzleştirmek ve onlara çok güzel bir anı bırakmak istedik. Dans ederken stresimizi attık, duygusal anlar yaşadık. Biz özel çocuk anneleri olarak motivasyonumuzu arttırdık. Aynı gemide yol alan anneler olarak yine evlatlarımızla birlikte başardık, engelleri dansla aştık. Ben bu projemi Kent Konseyi Engelli Meclisi’ne sundum.

Bu hayalimi gerçekleştirmemde bana en büyük desteği veren Kent Konseyi Engelli Meclisine ve Başkanı Ali Duran Karakaya’ya özel çocuklarımız ve aileleri adına sonsuz teşekkür ederim”.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here