Buhara Gençlik Ata’nın Huzurunda

0
543 views

Gençlik Ata’nın Huzurunda

 

Buhara Ortaokulu 8-İ Sınıfı öğrencileri Anıtkabir’i ziyaret etti

 

ÖZEL – Buhara Ortaokulu öğrencileri Ankara’ya çıkarma yaptı. Adana İli Çukurova İlçesi Buhara Ortaokulu 8-İ Sınıfı öğrencileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

Atatürk’ü Anma Etkinliği Kültür Gezisi kapsamında 8-İ sınıfı öğrencileri Sınıf Öğretmeni Aytaç Tok ve okul yönetimi ile birlikte Ankara’ya gitti. Gezi kapsamında öğrenciler tarihlerini yaşayarak öğrenme imkanı buldu.

Atatürk’ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında Okul Müdür Yardımcısı Hakan Tartar ile Sınıf Öğretmeni Aytaç Tok’un öncülüğü ile Başkent’e bir kültür gezisi gerçekleştiren Çukurova İlçesi Buhara Ortaokulu 8-İ sınıfı öğrencileri duygu dolu anlar yaşadı.

Okul Müdür Yardımcıları Hakan Tartar, Gürkan Ünlü ve Ebru Altınbaş ile birlikte Sosyal Bilgiler Öğretmeni Songül Kıraç’ın da hazır bulunduğu gezide Ankara Kalesi, Medeniyetler Müzesi, 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Anıtkabir’i ziyaret eden öğrencilere Kurtuluş Savaşı, Cumhuriyet’in kuruluşu ve Ulu Önder Mustafa Kemal’in vefatıyla beraber naaşının Anıtkabir’e taşınması konularında bilgiler verildi.

Bol bol hatıra fotoğraflarının çektirildiği gezide güzel vakit geçiren öğrenciler sınıf öğretmenleri ve okul yönetimine teşekkürlerini sundu.

Çukurova İlçesi Buhara Ortaokulu geziye katılan öğrencilerinin listesi;

Sınıf Öğretmeni Aytaç Tok, öğrenciler Gülce Kıraç, İpek Boztepe, Petek Boztepe, İrem Altunbaş, Kerem Altunbaş, Sena Doğan, Emel İldeniz, Fatma İldeniz, İpek Hazar, Eren Attar, Taha Pehlivan, Efe Dinçer, Azra Çelik, Doğukan Dündar, Akın Arpağ, Mürvet Sürekli, Onur Bulut, Gül Melek Yılmaz, Ceyda Buğa, Yağmurnur Börklü, Damla Börklü, Gökçe Attar, Eda Ermeydan, İlayda Dumlu, Emrullah Karakuş, Eren Karabulut, Enes Temel ve Eray Özen.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here