Çukurova Oğuz Boyları Dernek yönetimi, Adana’da çok değerli bir çalışmaya imza attı.

0
47 views

Yarına emin adımlarla yürüyebilmek için Ata’sını tanımaya, anlamaya ve anlatmaya gayret eden Çukurova Oğuz Boylarının çatısı altında Tarihçi, Yazar,  Av. Halil Altıparmak’ın başkanlığında 16 Aralık 2019 tarihinde başlayan “Nutuk Okuma Dersleri”  her pazartesi günü saat 18:30’da  dernek salonun da devam etmektedir.

Kendisi ile görüştüğümüz Çukurova Oğuz Boyları Dernek Başkanı Oğuz Özkaya:

“Geride bırakacağımız 2019 yılı,  bizim için sadece herhangi bir takvim yılı değildir. 2019, aynı zamanda Türkiye coğrafyasında vermiş olduğumuz Kurtuluş Mücadelemizin yüzüncü yılıdır.  2020 yılı iseTBMM’nin açılışın yüzüncü yılıdır. Yüzüncü yıllarını idrak ettiğimiz her iki yıldönümünde  devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün eşsiz eseri Nutuk’u orijinalinden okuyup anlamaya çalışıyoruz..  O eserin sahibi Gazi Mustafa Kemal’i daha iyi tanımaya ve aynı zamanda yakın tarihimizi de daha iyi öğrenmek ihtiyacını duyduk.

Biliyorsunuz kendilerini entelektüel tanımlayan kesimlerde bile NUTUK’u başından sonuna kadar okuyup anlayanların  sayısı çok azdır. Aydınlarımızda ki bu eksikliği gördüğümüz için  Nutuk okuma faaliyeti başlattık.” Dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here