CUMHURİYET KUPASINA MÜTHİŞ İLGİ

0
167 views

CUMHURİYET KUPASINA MÜTHİŞ İLGİ

 

Kick Boks Adana il temsilciliği tarafından organize edilen İller arası Kick Boks Cumhuriyet kupasına ilgi çok büyük oldu. Ceyhan’da yapılan Şampiyona ’ya 300 ‘ün üzerinde sporcu katıldı, aileler ise tribünleri tıka basa doldurdu.

 

Adana Ceyhan Birinci İller arası Kick Boks Point Figntıng Cumhuriyet Kupası müsabakaları Ceyhan Kapalı Spor salonunda yapıldı. Törene siyasilerin yanında spor camiasının önemli isimleri de katıldı. 9 ilden 24 kulübün katıldığı şampiyona ’ya 300 üzerinde sporcu müsabakalar çıktı.  

Kick Boks Sporunu her ilçede Şampiyonalar yaparak güçlendirdiklerini ifade eden Kick Boks Adana İl temsilcisi Şehmus Baysal “Cumhuriyet kupamız hayırlı olsun. Bu ilgi beklediğimiz ilgiydi. Emeği geçenleri kutluyorum.  Bir sonraki şampiyonamızda çıtayı biraz daha yükselteceğiz. Tüm sporcularımızı, ailelerini, katkı sağlayan belediyelerimizi ve Ceyhan Gençlik spor ilçe Müdürümüze, hakemlerimize, Yusuf Hocamıza,  teşekkür ediyoruz” dedi. Katılımcılara teşekkür ederek sporun her zaman emrinde olduğunu açıklayan Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, Cumhuriyet şampiyonasının anlamına dikkat çekerek, salonun yenilenmesi için girişimlere başlayacaklarının müjdesini verdi.

Şampiyona’nın sponsorluğunu üstlenen Yüreğir Belediye Başkanı Adına Konuşan Başkan yardımcısı Murat Bila ” Kick Boks ’un ve tüm spor branşlarının emrindeyiz. Desteğimiz artarak devam edecektir” şeklinde konuştu.  Ceyhan’ı bir spor ilçesi haline getirmek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Ceyhan Gençlik Spor İlçe Müdürü Caner Taymış, katılımın yüksek olmasının sevindirici olduğunun altını çizdi.

Gün boyu süren müsabakalar sonrasında dereceler şöyle oluştu

Yıldızlar Takım Maçı

  • AYS Spor Kulübü (A ) Osmaniye
  • Nizim MAE hem spor kulübü (Gaziantep)
  • AYS Spor Kulübü (B) Osmaniye)
  • Altunay Spor Kulübü (Adana)

 

MİNİKLER TAKIM MAÇI

  • Kenan Karık Spor Kulübü (Osmaniye)
  • Kadıoğlu Spor Kulübü (Osmaniye)
  • Nizip MAE Hem spor kulübü (Gaziantep) ve AYS Spor Kulübü (Osmaniye)

Takım ve bireysel olarak dereceye girenlere plaket ve madalyaları törenle verildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here