Demokrasiyle güçlenen Cumhuriyet, en iyi yönetim biçimidir

0
168 views

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Niğde Özel ODTÜ Koleji; ilk, orta, lise öğrencileri ve öğretmenleri ile düzenledikleri etkinlikte coşkuyla kutlandı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Kolej Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Eren, yönetim kurulu üyeleri, veliler, öğrenciler ile okulda yapılan kutlamada öğrenciler, halk oyunları, şiirler, konuşmalar, oratoryo gösterileri sundular. Büyük alkış alan öğrenciler, günün mana ve önemini anlatan konuşmalar yaptılar.

CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer törende bir konuşma gerçekleştirdi. Milli Mücadele dönemini ve Cumhuriyetin ilk on yılında yapılanları anlatan Gürer, “Un ithal, şeker ithal, ayağa giyecek ayakkabı yok, işgalden çıkmış bitap düşmüş, borç ödemek zorunda bırakılan ülkemizi bize vatan yapan Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları ile başardığı Cumhuriyet başlı başına anlatılması saatler alacak bir başarı öyküsüdür. Mustafa Kemal Atatürk, 3996 kitap okumuş, tek tek not almış, bilgi ile bilimsellik ile buluşarak Cumhuriyetin değerlerle buluşmasını sağlamıştır. Atatürk’ü iyi okumak ve anlamak gerekir. O geleceği gençlere emanet etti. Gençler, mutlaka Cumhuriyetin kuruluş evresini iyi okuyun, anlayın, sahiplenin.. Sizlerle gelecek daha güzel gelecek” dedi..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here