DOĞRU, “19 MAYIS BİR İSTİKLAL MEŞALESİDİR”

0
160

DOĞRU’DAN 19 MAYIS MESAJI

AK Parti Adana Milletvekili Abdullah Doğru, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“19 MAYIS BİR İSTİKLAL MEŞALESİDİR”

19 Mayıs 1919; tam bir asırlık geçmişe sahip, etkisi asırlara sarih bir yolculuğun başlangıç tarihidir.

Tarihe zarafet katan, dünyaya adalet dağıtan Aziz Milletimizin uyanış tarihi 19 Mayıs, tarih sayfalarına altın harflerle yazılmış bir şeref nişanesidir.

19 Mayıs; istiklalimizin sembolü, istikbalimizin ışığı olmakla birlikte yine Aziz milletimizin kudret ve kabiliyet sınırlarının genişliğinin en net ispatı niteliğindedir.

Bizler şanlı ecdadımızın mübarek mirasını yaşatmakla ve korumakla mükellef, geçmişten gelen sancağı ileriye taşımakla görevli varisler olduğumuzu unutmadan ilerlemeye ve ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin de ötesine taşımak gayretiyle durmadan, yılmadan ve yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz.

Gazi Mustafa Kemal’in 100 yıl önce bugün Samsun’a çıkışı ile birlikte atılan Millî mücadele temeli, yakılan İstiklâl Meşalesi; Aziz milletimizin yalnızca bayrak aşkı ve iman gücüyle kendisine çizilen soyut sınırları defaatle aşabildiğini tüm dünyaya gösterecek ve muhteşem bir uyanışı tarih sayfalarına kaydedecek bir kilometre taşıdır.

Bizler 2019 yılında da, 1919’da atılan ilk adım gibi kararlı, 15 Temmuz’da darbeye diz çöktüren Türk milleti kadar cesur, teröre göz açtırmayan Mehmetçik gibi görev başında, geleceğin Güçlü Türkiye’si yolunda 19 Mayıs’ın 100. yılını kutluyoruz.

Bu düşüncelerle; 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

19 Mayıs’ın Mimarı Gazi Mustafa Kemal’i, silah ve dava arkadaşlarını minnetle, aziz şehitlerimizi rahmetle gazilerimizi hürmetle yâd ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here