Eşref Şen: “Meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum”

0
126 views

AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Eğitimci Yazar Eşref Şen:

“Meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutluyorum”

AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Eğitimci Yazar Eşref Şen, “24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla milletimizin ilim, irfan ve bilgi membaı olan tüm meslektaşlarımı sevgiyle, saygıyla selamlıyorum” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü Dolayısıyla bir mesaj yayımlayan AK Parti Yüreğir Belediye Başkan Aday Adayı Eşref Şen, Türkiye’nin 2023 hedeflerini gerçekleştirebilmesinin ancak vatanperver, bilinçli, birikimli, milli ve manevi değerlerimizi özümsemiş nesillerle mümkün olabileceğini söyledi. Şen, bu niteliklere haiz kuşakları yetiştirecek olanların da öğretmenler olduğunu söyledi.

AK Parti hükümetlerinin 2002 yılından itibaren eğitim-öğretime öncelik verdiğini belirten Şen, “Hükümetlerimiz yılların ihmallerini gidermeye, eğitim öğretim sistemimizi reforme etmeye çalışıyor. Modern eğitim öğretim tekniklerinin müfredata dahil edilmesinden ileri teknolojinin yaygınlaştırılmasına kadar birçok kapsamlı reformu hayata geçirdi.

Öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltme, öğretmenlerimizi maddi ve manevi olarak toplumumuzda hak ettikleri saygın konuma taşıma noktasında da büyük gayret sarf ediyor. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ ifadesinde tecessüm eden bir geleneğin temsilcileri olarak bizler, öğretmenlerimize olan şükran borcumuzu hiçbir zaman layıkıyla ödemeyeceğimizin farkındayız.

Bu vesileyle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu önemli günde, tüm meslektaşlarımın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.
Ayrıca, terör saldırılarında ve vazife sırasında kaybettiğimiz şehitler başta olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here