Fatma Can, 2020 TELAFİ YILI

0
200 views

2020 TELAFİ YILI

İçinde bulunduğumuz yıl çok özel bir yıl. Bir anlamda 2020 yılı insanoğlu için tam bir ‘’telafi’’ yılı. Peki neyi telafi edeceğiz? Ya da bu özel yıldan nasıl yararlanacağız?

Öncelikle bu yıl ilk hedefimiz, önceki yıllarda başlattığımız ama tamamlayamadığımız bütün işlerimizi tamamlamak olmalıdır. Bu hedefimiz doğrultusunda da işlerimiz arasında önceliği yarım kalmış olanlara vererek, her ne işimiz varsa onların bitmesi için çabalamalıyız.

Karma ve karmik borçların hesabının görüldüğü bir evreden geçiyoruz. Bu yıl ben merkezli ya da bencil olmaktan uzaklaşma dönemi. Kolektif bilincin ve insanoğlunun en derinliklerinde gömülü olanla yüzleşme dönemindeyiz. Bu dönemde ana hedefimiz her ne yapıyorsak insanlığa hizmet etmek olmalıdır. Karmayı düzeltecek olan seçim budur. İlk hedefimiz insanlığa hizmet eden bir halde yaşayabilmek olmalıdır. Bu karmamızı düzeltecek, şifalandıracaktır. Artık tok gözlü olmanın zamanı, elimizdekilere şükretmeyi ihmal etmediğimiz, meditasyonla, ibadetle, inzavayla, riyazetle arınmaya içten başlamak için doğru zamandayız. Zaman hızla akmakta, halen “zamanım yok” diyenlerimiz var. Kişisel gelişim için zamanımızı vermenin, yatırım yapmanın artık lüks değil, zorunlu ve gerekli olduğunu, bunun ruhumuzun ihtiyacı olduğunu içinden geçtiğimiz süreçte aynı gezenin insanı olarak hepimizin fark ettiğini düşünüyorum. İnsanı var oluşuyla bağlayan ‘’enerji bedeni’’dir. Yani fiziksel bedenimiz kadar kıymetli ve belki de ona da şeklini veren ana kaynakla alışverişimizi sağlayan ‘enerji bedenimiz’dir. Onu göremesek de, bu onun var olmadığı anlamına elbette gelmiyor. Bu yüzden şu an öncelikle enerji bedenimizin şifalanması gerekiyor. Bunun için de gerekli zamanı ve emeği vermek gerekiyor.

2020 aynı zamanda su metal yılı. Yani bu yıl korku yılı, korkularımızdan kaçmak değil, korkularımızın içinden geçmekle ancak iyileşeceğimizi fark etmemiz gereken bir yıl. Bunu tek başıma yapamam dediğin noktada da destek almak gelişime ve ilerlemeye ivme kazandıracaktır. Özellikle Kasım ayına kadar önümüzde uzun bir dönem var. Ruhsal sıkıntıları çözümlemek için zamanı etkin kullanmak elbette hayrımıza olur. Tüm dünyanın, bütün kainat sisteminin, insanlığın değişim dönüşüm yaşamakta olduğunu n’olur fark edelim. Ve bizler de bu değişime ayak uyduralım.

2020 yılında yaptığımız her çalışma önümüzdeki 6 yılı biraz daha iyi geçirmemize yardımcı olacak. 2020 yılında finans, sağlık, ilişkiler gibi alanlar hayatlarımızda değişikliğin ana merkezi başlıklar olacak. Sakin olmak, gerekeni yapmak, aksiyon almak kesinlikle kayıtsız olmaktan ve değişimi yok saymaktan çok daha iyi olacaktır.

Kadersel bağlarımızı şifalandırmak, ruhsal fiziksel zihinsel anlamnda yaşamımızı ve sağlığımızı iyileştirmek, geleceğimizde kendimiz için yeni yaşam alanları oluşturmak adına son derece mühimdir. İş hayatımızın yoğunluğunun bahanesi ile unuttuğumuz aile ilişkilerini, sağlığımızı, kendimizi ihmal etmeyelim. Kendimize , yakınlarımıza, çevremize hakettikleri zamanı en kaliteli biçimde verelim. Hayatı kitaplardan öğrenmek belki başlangıç için yeterli, ancak öğrendiklerimizi hayata geçirmek, bu şekilde bir davranabilmek, Hakka hizmeti önceliğimiz yapabilmek hem kendimizin hem de bütünün en yüksek hayrına olacaktır.

Sevgilerimle,
Danışman
Fatma Can

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here