Geleceğin Diş Hekimleri İçin ÖnlükGiyme Töreni Düzenlendi

0
172 views

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı 1. sınıf öğrencileri beyaz önlüklerini giydi.

ÇÜ Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Hipokrat Konferans Salonu’nda düzenlenen önlük giyme törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Prof. Dr. Serdar Toroğlu, Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, akademisyenler ile aileler katıldı.

 

110 Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencisi Beyaz Önlüklerini Törenle Giydi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından tören “Beyaz Önlük Önemi ve Tarihi” konulu sunumla devam etti. ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Funda Kadıoğlu slaytlar eşliğinde sunum gerçekleştirdi. Prof. Dr. Kadıoğlu sunumunda, beyaz önlüğün hem bir geleneği hem de gerekliliği temsil ettiğini ifade ederek beyaz önlüğün hekimlik mesleği ile simgeleşmiş bir sembol haline de geldiğini söyledi.

Tören daha sonra diş hekimliğine yeni başlayan  110 öğrencinin önlük giymesinin ardından Prof. Dr. M. Cem Doğan’ın Beyaz Önlük Andını öğrencilere okutmasıyla devam etti.

Tören Konservatuvar Tiyatro Bölümü Öğretim Görevlisi Turgut Bağır’ın fotoğraf slayt gösterisi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here