İmamoğlu Kaymakamı Sanibey Barajına Veda Ziyaretinde Bulundu

0
15 views

Sanibey Barajının bulunduğu, Adana’nın İmamoğlu ilçesinde 3,5 yıldır görev yapan İmamoğlu Kaymakamı Sayın Alper Tanırsever, Sanibey Barajına gelerek veda ziyaretinde bulundu.

Alper Tanrısever, Sanko Enerji Yönetimine, faaliyetlerinde çevreye karşı gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür etti.

Tanrısever, bu zamana kadar olan hizmetlerinden ve Covid-19 sürecinde ilçe halkına verdiği destek, dayanışma ve iş birliğinden dolayı Sanko Enerji Sanibey İşletme Müdürü Sayın Zafer Karakuzulu’ya teşekkür plaketini sundu.

Sayın Zafer Karakuzulu ise gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalışan ve desteklerini esirgemeyen Sayın Kaymakam’a, yeni görev yeri olan Ankara ili Elmadağ ilçesindeki çalışmalarında başarı dileklerini iletti.

Enerji sektöründe TSE tarafından verilen Covid-19 Güvenli Üretim Belgesini alan ilk işletme olan Sanibey Barajı 310 MW’lık kapasitesiyle Seyhan Nehri üzerinde hizmet veriyor.

***

Sanko Enerji Hakkında
Sanko Enerji; altı hidroelektrik, iki rüzgâr enerjisi ve üç jeotermal enerji santraline yaptığı 1,5 milyar dolar yatırımla, toplam kurulu gücü 725 MW’lık kapasitesiyle yenilenebilir kaynaklardan toplam 2,7 milyar kWh enerji üretiyor. Şirket, halihazırda devam eden 200 milyon dolarlık ilave yatırımla kapasitesini 900 MW’a çıkararak yılda 3,4 milyar kWh elektrik üretmeyi hedefliyor.

Sanko Enerji hakkındaki güncellemeleri www.sankoenerji.com.tr adresinden takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here