Fatih Kocaispir Çukurova Belediyesi’ne mi Aday?

0
161

Fatih Kocaispir Çukurova Belediyesi’ne mi Aday?

 

Düşüncesi bir anda hâsıl oldu, bende!

Neredeyse Fatih Kocaispir’i arayıp, ‘listelerin kesinleşmesi esnasında Çukurova İlçe Belediyesine mi kaydırdılar seni’ diyecektim.

Neden mi bu intibaa kapıldım?

Ortada bir dedikodu dolaşıyor duruyordu.

Fatih’in meclis listesi “KABASAKAL”da diye bir kulis bilgisi geldi.

Âdetimdir, fotoğrafın ilk göründüğü şekline değil, bir de görünmeyen kısmının sakladığı sırlara, derinliğe, bilgiye ulaşmaya çalışırım!

İşte yine öyle yaptım ve ilk kulis bilgisini biliyormuş gibi yapıp hiç ses çıkartmadan işin perde gerisine inmeye çalıştım!

Daha önce bize de ulaşan ve sayfamızda paylaştığımız bir olası Meclis listesi taslağı vardı!

Olay ki, “KABASAKAL”  denilen Çukurova ilçemizin mesire ve defin alanı olarak meşhur olan mahallelerinden değil, Sünnet-i Seniyye’ye uymuş, Sakal bırakmış bir tanıdığımıza lâyık(!) görülen takma admış!  …

Uzun zamandır da kendisiyle yüz yüze muhabbetimizde olmamıştır!

Amma velâkin Siyâseti seven, içinde yer almayı isteyen bir tanıdık, dosttur.

Üstelik sadece kendisini değil, Râhmetli abisi dâhil, ailenin hemen hemen tüm erkeklerini bilir, tanır ve karşılaştığımızda da hasbihâl ederim.

Fatih Kocaispir’e uyarı niteliğinde sözün gitmesini isteyenlerin, endişe duyduklarını belirttikleri konu, “Kabasakal meselesi Fatihi tahmininden çok fazla yoracak ve meşgul edecektir” sözü de, benim Fatih’in Çukurova’ya kaydırıldığını düşünmeme neden olmuştur!

Kabasakal diyene kadar neden kişinin adını açık açık söylemezsiniz, madem cesursunuz, madem doğrusunuz, neden üstü kapalı adres göstermeye kalkışırsınız, anlama veremiyorum?

 

“KABASAKAL” kim mi?

Seyhan Belediyesi Eski Özle Kalem Müdürlüğü, Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş şimdi de AFAD’da olan “GÜLTEKİN GENÇ’ten başkası değildir.

Şimdilerde de, ismini Yüreğir AK Parti Belediye Başkan adayı M. Fatih Kocaispir ile gündeme taşımaya çalışanların amacı maksadı nedir bilinmez ama olsa olsa içinde erik kurusu kalmış olanlar Gültekin Genç’i yada GENÇÖ ailesini Gültekin üzerinden siyasi arenada yıpratma, itibarsızlaştırma çalışması yapıyor olabilirler.

Fatih Kocaispir, büyüğü, siyasi deneyimi, Seyhan Belediyesi Meclis Üyeliği döneminde ayrıca siyasi mesai birlikteliği yapmış olduğu Gültekin Genç’in fikrine, görüş ve düşüncesine müracaat etmiş olabilir, buda çok doğal bir olaydır! ….

Yoksa Gültekin Genç gibi ferâsetli biri, ‘Yüreğir Belediye Meclis üyelerini ben yazacağım’ diye niye diretsin ve Kocaispir’in Belediye Başkanlığını kazanma garantisini tehlikeye düşürsün ki?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here