ÖRAV, Adana’da eğitimciler ile buluştu

0
41 views

Eğitimcilerin mesleki ve kişisel gelişimine destek sağlamak amacıyla faaliyet gösteren, Türkiye’nin ilk ve en etkin sivil toplum kuruluşu Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) 30 Ocak-1 Şubat tarihleri arasında Adana’da düzenlediği çalıştayda ÖRAV Eğitimcileri ile bir araya gelerek, lise öğretmenleri için tasarlanan iki yeni programını tanıttı.

ÖRAV’ın, 30 Ocak- 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği çalıştay kapsamında, Adana ve çevre illerde bulunan ÖRAV Eğitimcileri, lise öğretmenleri için hazırlanan “Öğrenmeyi Yönetmek” ve “İlişkileri Yönetmek” programlarının “Eğitimcinin Eğitimi” modülünü tamamladı. Sosyal duygusal öğrenme, eleştirel düşünme, öğrenen otonomisi, yılmazlık ve ergenlik ana başlıklarını kapsayan bu iki yeni program, okullardan gelen gönüllü başvurulara göre yapılacak. Her okul, birer günlük bu programlardan birini kendi ihtiyacına göre seçebilecek.

Çalıştayda, Vakfın çatı programı “Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimlerinin İhtiyaç Belirleme Araştırması sonuçlarını doğrultusunda güncellenen içeriğini de ÖRAV Eğitimcileri’yle paylaşıldı.

Öğretmen Akademisi Vakfı

Bireysel ve toplumsal sorumluluklarının bilincinde, araştıran, sorgulayan, analitik düşünebilen, özgüven sahibi, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri benimseyen, ülkenin kültür mirasına sahip çıkabilecek genç nesillerin yetiştirilmesinde önder rol oynayan öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Öğretmen Akademisi Vakfı, bugüne kadar bu amaç doğrultusunda; Vakıf merkezinde ve Türkiye’nin her yöresinde görev yapan 220 eğitimciden oluşan ekibi ile 81 ilde 180 binden fazla öğretmen ve eğitim yöneticisi ile atölye çalışmalarında buluştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here