SÜMER: “EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ GENÇLERİMİZ VE 19 MAYIS RUHUDUR”

0
144 views

CHP’Lİ SÜMER:

“EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ GENÇLERİMİZ VE 19 MAYIS RUHUDUR”

 

ADANA – CHP Adana Milletvekili Orhan Sümer, “Cumhuriyetimizin kazanımlarının ve demokrasimizin karşı karşıya kaldığı ve kalacağı tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimiz ve 19 Mayıs ruhudur” dedi.

 

Sümer, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında 19 Mayıs’ın 100’üncü yıldönümünü olduğunu anımsatan Sümer “Bundan 100 yıl önce İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkan Bandırma Vapuru, sadece Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de aralarında olduğu 48 yurtseveri taşımıyordu. O vapurla birlikte bir milletin bağımsızlık, özgürlük özlemleri ve umudu da İstanbul’dan Samsun’a doğru yola çıkmıştı” dedi.

 

19 Mayıs’ta başlayan Milli Mücadele sonucunda Türk milletinin tarihte eşi az bulunur büyük bir fedakarlık ve kahramanlık göstererek Anadolu’yu emperyalist güçlerin işgalinden kurtardığını ve etkisi bütün dünyada hissedilen büyük bir devrime imza attığına dikkat çeken Sümer, mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

 

EN BÜYÜK GÜVENCEMİZ

“Atatürk,  bu mücadelenin başlangıç tarihi olan 19 Mayıs’ı gençlerimize armağan etmiştir. Gençlik kavramı sadece biyolojik olarak ‘genç olma’ durumunu kapsamaz. Gençlik, aynı zamanda fikirlerde yeniliği ve dinamizmi de kapsar. Bu bakımdan Türk milletinin önüne yepyeni bir dünya açan Cumhuriyetimiz her zaman genç kalacaktır ve Büyük Önder Atatürk’ün “Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum” diye hitap ettiği gençlerin omuzları üzerinde yükselecektir.

 

Cumhuriyetimizin kazanımlarının ve demokrasimizin karşı karşıya kaldığı ve kalacağı tehditlere karşı en büyük güvencemiz gençlerimiz ve 19 Mayıs ruhudur.

Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, gençlerimize ve tüm milletimize kutlu olsun. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Milli Mücadele’ye emeği geçenleri bir kez daha saygıyla, rahmetle anıyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here