Theta Healing®  İle Hayatını Yeniden Yapılandır

0
351 views

Theta Healing®  İle Hayatını Yeniden Yapılandır

Her insan, günlük yaşamını beş beyin dalgası çerçevesinde sürdürür. Çıplak gözle göremediğimiz, ancak bilim dünyasının da varlığını yıllar evvel kanıtladığı bu beyin dalgaları sayesinde her şey bir düzen içerisinde işler.

Bu beş beyin dalgasından birinin adı da Theta…Özellikle yaratmakla ilgili bir frekans olarak, iyileşme için diğer frekanslardan ayrılan Theta frekansı ile hayatımıza yeni bir sayfa açma şansına sahip oluruz.Varlığından hoşlanmadığımız tüm kalıpları, zihinsel engelleri, enerji tıkanıklarını ortadan kaldırabilir ve yeni, istediğimiz, işe yarar, olmasını arzu ettiğimiz öğretileri koyabiliriz. Hayatımıza kaygı, endişe gibi olumsuz duygular yerine, huzuru, dinginliği, dengeyi, neşeyi, keyif ve bolluğu alabiliriz.

Theta Heanling’in kurucusu Vianna Stibal’dir.Yaşamış olduğu hastalığındaki ani iyileşmeye şahit olmuş ve kendini bu hızlı iyileşmeyi sağlayan yöntemi diğer insanlara da öğretmeye, insanların kendi kendilerini iyileştirmelerine yardımcı olmaya adamıştır.Theta Healing hayatımıza hizmet etmeyen, bize ait olmayan kalıp, katı inançlar üzerine geri dönülmez şekilde  uygulanabilen en güzel iyileşme yöntemlerinden biridir. Bu kalıpları yıkar ve böylece kalıpları yıkılan her birey için özgürleşme başlar.

Theta frekansı bazı özellikleri,

1-    Kaygı deneyimleyen bireylerde stresi uzun süreli ve önemli derecede azaltarak yatıştırır.

2-    Derin fiziksel rahatlamaya ve zihin berraklığına yardım eder.

3-    Sözel beceriyi, sözel performansı, IQ ‘yu artırır.

4-    Beynin her iki yarım küresini dengeler.

5-    Canlı ve kendiliğinden gelen zihinsel söz sanatları hafızası ve yaratıcı imgeleme gücüne dayalı düşünmeyi harekete geçirir, ağrıyı azaltır, coşku yaratır endorfin salgılanmasını harekete geçirir.

Theta healing bireysel olarak ya da grup çalışmalarıyla da uygulanabilen, iyileşmenin her iki şekilde de mümkün olduğu; uygulama sonrası önceden deneyimlemediğimiz yeteneklerimizle tanışmanın olası olduğu, hayatlarımızda daha çok neşenin, coşkunun, keyfin, bolluk ve bereketin hüküm sürdüğü bir yaşama merhaba diyebileceğimiz etkili bir iyileşme yöntemi.

Hz.Mevlana “Dün dünde kaldı, yarın henüz gelmedi, an vardır.” der.

An’da yani “şu an”da kişinin mutsuz olduğu konu ya da konular her neyse, Theta uygulaması öncesi danışanla ya yüz yüze, ya da telefon görüşmesiyle çalışılacak konular belirlenir. Uygulama sırasında da bu seçilen konuların kalıpları yıkılır ve yerine yeni yüklemeler yapılır. Bireydeki değişimin başlaması, açılımın olması kişiden kişiye ve konuya göre değişkenlik gösterir. Bu çalışmanın temeli aksiyona dayanır, zaten bunun nasıl olduğunu birebir çalışmada karşılıklı olarak örneklerle anlatmaktayız. Theta Healing metoduyla iyileşmeyi seçenler genellikle, yaklaşık bir hafta, bir ay, iki ay gibi zamanlarda dönüşümleri kendi hayatlarında fark ederler; kendisi fark edemeyenler de çevresinden aldıkları pozitif geri bildirimleri bizlerle paylaşırlar. Kendi üzerinde gözlem yapma yeteneği olan ve hayatıyla ilgili aksiyon alabilen bireylerin farkındalığı daha yüksek olduğu için kısa sürede dönüşümün şahidi olurlar.

Çalışılan konuları defalarca tekrar etmeye gerek yoktur. Bir kez o konuda bu yöntemle çalışma yapmış olmak yeterlidir. Grup çalışmalarında bireysel çalışmaya göre daha az ve genel konular üzerinde çalışılır, genel Theta iyileşmesine yer verilir. Theta Healing çalışmasına gelirken günde bir litre su içilmesi ve alkol alınmamasının çalışmanın verimli olmasına yardımcı olacağı gibi hamile olanların da doğum sonrası çalışma almasının önemini belirtiriz.

Theta Healing yöntemiyle değişimi seçen ve aksiyonla alma konusunda yetenekli genç bir danışanımla ilgili bir anımı paylaşmak isterim. Devlet okulunda bir liseden mezun genç, bana okumak istediği bölümü ve mutlaka İTÜ ya da Boğaziçi Üniversitesinde tahsil görme hayali olduğunu anlattı.

“Tamam, bunu anlıyorum; ama sen de sorumluluğunu almayı seçiyorsan ve almaya gönüllüysen çalışmamızı elbette yapabiliriz; bu istek senin kalbine düştüyse, Allah sana bu duanı yaşamanı anımsattıysa, bu çalışma vesilesiyle de hayallerini yaşaman elbette olası” dedim. Theta healing çalışmamızı yaptık ve çok da emek vererek derslerine de çalışarak hayallerindeki İTÜ de tahsiline başladı ve bölüm birincisi olarak da mezun oldu, yurt dışında da Master’ını tamamladı. Öğrenciliği boyunca tıkandığı baş edemediği bir sıkıntısı olduğunda ara ara yine danışmanlıklar aldı. Başarı basamaklarını emin adımlarla tırmanırken de arkadaşlarına da tavsiye etmeyi ihmal etmedi ve arkadaşlarıyla da yaptığımız birebir çalışmalarda onlar da hayalini kurdukları okullarda tahsillerini yaptılar. Bu inanılmaz gurur verici bir durum.

Karnelerinde kırıkları olan lise ya da ortaokul öğrencilerinin de başarılarının farkına varmalarına hizmet etmek beni çok mutlu ediyor.

Gençler daha teslimiyetçi ve istekli gönüllüler ve çalışmanın başarı çıtası da bu durumda yükseliyor ve herkes mutlu oluyor.

Fatma CAN

Danışman

fatmacan.wordpress.com

 İnstagram  :canfatmacan

You Tube:Fatmacan Can

 İletişim için :fatmacaneft@gmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here