TÜED’liler mutlu

0
126 views

TÜED’liler mutlu

ADANA – Türkiye Emekliler Derneği(TÜED) Adana Şubesi’nin düzenlediği “Doğu Karadeniz” turuna katılan üyeler, şen gidip şen dönmenin mutluluğunu yaşıyor. Dernek üyeleri, Başkan Seyfi H. İyiyürek’e teşekkür ederek,” Biz gezi daha istiyoruz.” dedi.

Sosyal içerikli faaliyetleriyle de dikkat çeken ve yaklaşık 70 bin üyesinin gönlünde taht kuran Adana TÜED, Doğu Karadeniz turuyla bir kez daha dikkatleri üzerine çekti. Üyelerine stresli günlerden uzak dolu dolu günler yaşatan Dernek Başkanı Seyfi H. İyiyürek, Yönetim Kurulu Üyeleri Yaşar Tekin, Sabahattin Metiner, Mustafa Kastalmış ve Sabit Bakıner de üyelerinin mutluluğundan dolayı mutlu anlar yaşadı.

Üç otobüs ile yola çıkan TÜED üyeleri gezi boyunca Samsun, Orda, Giresun, Trabzon, Uzungöl, Rize Ayder Yaylası, ve Gürcistan’ın Batum kentini gezerek yeni yerleri görmenin keyfini doyasıya yaşarken, sevdiklerine de alış veriş yapma fırsatı buldu. Üyeler, Bandırma Vapuru’nu gezdikten ve Ordu Boztepe’de Teleferik’in tadını çıkardıktan sonra Trabzon’da Ayasofya müzesini ziyaret etti, Saray Gümüş’te telkâri yapan ustalarla sohbet edip alış veriş yaptı. Daha sonra Zil Kale turuna katılan ve Palovit Şelalesini gören üyeler, Şen Yuva Köprüsü’nü görüp Hopa’ya doğru yol aldı. İsteyen üyeler Gürcistan Batum’da Poseidon Heykeli’ni, Avrupa ve Piazza Meydanı’nı  ve Cathedral Kilisesi’ni gezdikten sonra Pier Batumi’de deniz sefası sürdü. Kafile daha sonra Adana’ya doğru yola çıktı.

Dört günün ardından tatlı bir yorgunlukla, ancak zihinlerinde anı bırakan hatıralarıyla evlerine dönmenin mutluluğunu yaşayan TÜED üyeleri, Başkan İyiyiyürek ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek, “Biz gezi daha istiyoruz. Bir sonra ki gezimizde buluşalım.” dileğinde bulundu.

TÜED Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek de üyelerinin her zaman emrinde olduklarını belirterek,” Ekibimizle birlikte üyelerimizin sorunlarının çözümü için büyük çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmaların dışında da sosyal içerikli faaliyetlerimize devam ederek, az da olsa günün stresli saatlerinden kurtuluyoruz. Üyelerimizin mutluluğu bizim de mutluluğumuzdur. Onlardan gelen istekler bizim için bir emirdir. Arayışlarımız sürmektedir. Üyelerimize keyifli anlar yaşatmak en büyük amacımızdır.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here