Yerel Medya Güç Birliği Platformu Üyeleri’nden Kızılay’a Ziyaret

0
98 views

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Üyeleri’nden Kızılay’a Ziyaret

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ile yönetim kurulu üyeleri Halise Tekbaş, Halim Öztoprak ve Hüseyin Azar, Türk Kızılayı Seyhan Şube Başkanlığı’nı ziyaret etti.

AYRIŞTIRICI OLAN MEDYA DEĞİL KURUMLARDIR
Ziyarette konuşan platform başkanı K. Yalçın Göl, Yerel Medya Güç Birliği Platformu’nun, kamu ve yerel yöneticilerin medya içerisinde ayrımcı bir tutum sergilemesinden dolayı var olduğunu söyledi.

ULUSAL YERELDEN BAŞLAR
Yerel yöneticilerin her fırsatta Basın Meslek İlkeleri’ne atıfta bulunarak medyanın tarafsız, objektif, doğru, dürüst, kaliteli ve seviyeli bir yayın yapması gerektiğini dile getirdiklerini hatırlatan Göl, aynı düşünceleri kamu ve yerel yöneticilerden beklediklerini vurgulayarak, “Ulusal yerelden başlar. Yerel gazetelerin var olmadığı yerde, ulusal gazetelerin olması mümkün değildir. Bu sebeple, yayıncılık faaliyetinde aktif olan haftalık, 15 günlük ve aylık gazetelerin, günlük gazetelerden farklı olmadığını bir kez daha belirtirken, tüm kamu ve yerel yöneticilerimizden destek beklemekteyiz” diye konuştu.

KUCAKLAYICI BİR TUTUM ANLAYIŞIYLA HİZMET
Ziyaret dolayısıyla Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkan ve yöneticilerine Şube Başkanı Reşat Karaca ve Yönetimi adına teşekkür eden Türk Kızılayı Seyhan Şube Yönetim Kurulu Üyesi, Basın ve Halkla İlişkiler Başkanı İsa Ekici, “Kızılay’ın felsefesi renk, ırk, inanç ve dil ayrımı yapmaksızın tüm dünyada hizmet etmektedir. Aynı anlayış ile medya içerisinde ayrıştırıcı bir davranış sergilemekten ziyade, toplumun nabzını yakından tutan medyaya karşı, tüm kişi ve kurumların daha da kucaklayıcı bir tutum sergilemelidirler” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here